ליקויי למידה והיפראקטיביות
ליקויי למידה והיפראקטיביות מאת ד"ר סולם חוה Ph.d וד"ר סולם יום טוב Ph.d

הכתבה של היום עוסקת באחד הגורמים הנפוצים ביותר לליקויי למידה והיפראקטיביות, לזיהוי התופעה של היפוגלקמיה, משמעותה היא רמת סוכר נמוכה בדם.
כאשר ברוב המקרים הגורם לכך הוא תזונתי ומיעטם קשור למחת הסכרת.

היפוגלקמיה מאופיינת בחולשה ועייפות רבה שעלולה להגיע עד עלפון, לכן הגוף מגיב בשחרור הורמונים ממריצים מבלוטות האדרנל, בעיקר אדרנלין.
איפיון האדרנלין המופרש לדם הינו "ברח או הילחם", האדרנלין גרום להתכוונות כלי הדם, להאצת קצב הלב ולתחושת קור בגפיים, האדרנלין הופך למפקח על רמת סוכר מאוזנת בדם.
כתוצאה מעליה דרסטית ברמת האדרנלין מופיעה עליה דרסטית בגלי המוח. מחקר שנערך על ילדים ומבוגרים הראה שאצל ילדים רמת האדרנלין עלתה פי 10% מתחום הנורמלי, עד חמש שעות לאחר אכילת מנת סוכר מרוכזת.
בנוסף לכך ראו שישנם ילדים אשר רגישים יותר לסוכר ואכילה מרוכזת של סוכר גורמת להם כמעט מיידית להפרשת יתר של אינסולין הגורם לנפילת הסוכר בדם.
כדי להגן על הגוף מפני התופעות של ירידה ברמת הסוכר נוצרת עליה דרסתית של רמת האדרנלין וכתוצאה מכך גלי המוח עולים באופן דרסטי וזה הגורם לכל התופעות של היפראקטיביות.

בשיטות תזונה טבעיות אנו מייחסים חשיבות רבה לשיפור הרגלי התזונה אצל הילד הרגיש לסוכרים ומעדיפים לתת להם מזונות בעלי רמה גלקמית נמוכה אשר מתעכלים באטיות במערכת העיכול וספיגתם בדם מתרחשת באטיות רבה, כך נשמרת רמה מאוזנת של הסוכר בדם בלי לגרום למכה של היפראינסולינמיה (הפרשת יתר של אינסולין לדם) וכך אנו מונים משרשרת השלבים הפיזיולוגיים הגורמים לעליה ברמת האדרנלין.

הגענו למסקנה שגם ילדים אשר נמנעים מאכילה של ארוחת בוקר נמצאים בדרגת סיכון גבוהה להיפוגלקמיה כתוצאה מהרגלי אכילה לקויים, כי מה שקורה לילדים אלה הוא שמיעוט הסוכר בדמם בשעות הבוקר מעלה את הצורך שלהם בדברי מתיקה (כלומר בעזרה מיידית) כך שהרגלי האכילה שלהם גורמים לכך שהם יתמכרו לסוכרים ומכאן כדור השלג מתגלגל.

מצאנו קשר הדוק בין הרגלי האכילה המודרניים של אורוחות אינסטנט לבין ריבוי ילדים הסובלים מהיפוגלקמיה ולכן חזרה לאורח חיים בריא היא הדך הטובה ביותר. קיימותשיטות נוספות שאנו משלבים לריפוי היפוגלקמיה, בניהם, שיטת מרכזי האנרגיה, הומיאופטיה, הישטה האורטומולקולרית, צמחי מרפא ופרחי באך, אך רק הטיפול התזונתי יעיל כרפואה מונעת.

חשוב לתת לילדים מזונות בעלי רמה גלקמית נמוכה כגון:
לחם חי, שיבולת שועל, טחינה, חומוס, שקדים, פסטה מחיטה מלאה.
קיימות עוד אפשרויות שלהם ניתן להגיע על ידי אבחון והתאמה אנדוידואלית.

לשאלות ניתן להתקשר עם ד"ר סולם.

 

טואול הקמת אתרי אינטרנט